Šempeter, 11. november 2023

Sportklub prva odbojkarska liga – 8. krog

SIP Šempeter – Luka Koper 3:1 (25:16, 18:25, 25:20, 25:15)

ŠD OŠ Šempeter Šempeter, gledalcev: 100 sodnika: Kern Matjaž – Markelj Blaž

V tekmi 8. kroga Sportklub prve lige za ženske sta se v ŠD Šempeter med sabo pomerili domača skipa  SIP Šempeter in Luka Koper.

Začetek prvega niza se začne izenačeno na obeh straneh smo videli as servis in dva uspešna napada 4:4. Šempetranke prvič povedejo za dve po zaključenem tempu Kogelnik in as servisu Žnidar 6:5. Po zaključenem varanem napadu Božič je rezultat 10:6. Gostujoči trener vzame prvi odmor po bloku Božič in as servisu Bulc 12:7. Gostje znižajo zaostanek po dveh uspešnih napadih Đukić 14:9. Domači trener vzame prvi odmor po as servisu Đukić in napaki v napadu iz druge linije Bulc 16:12. Šempetranke vodijo za osem po as servisu Žnidar Anastasije in napaki v napadu Đukić 21:13. Gostujoči trener vzame drugi odmor po napaki v bloku Raič 23:14. Prvo zaključno žogo pribori Eržen z uspešnim napadom 24:16. Šempetranke uspešno realizirajo prvo zaključno žogo z blokom Koren 25:16.

Drugi niz bolje začnejo gostje ki po dveh blokih Khorolske in Trobec  povedejo 1:4. Šempetranke se približajo na točko zaostanka po zaključenem napadu Eržen 5:6. Po bloku Đukić je rezultat 6:9. Gostje vodijo za dve po uspešnem napadu Lazar 11:13. Domači trener vzame prvi odmor po zaključenem napadu Dukić 12:15. Šempetranke se približajo po zaključenem napadu Eržen in Žnidar 16:18. Domači trener vzame drugi odmor po dveh as servisih Đukić 16:21. Prvo zaključno žogo za gostje pribori Lazar po uspešnem bloku 17:24. Drugo zaključno žogo gostje realizirajo po uspešnem napadu Lazar 18:25.

Tretji niz se začne izenačeno na obeh straneh smo videli dva uspešna napada 4:4. Šempetranke povedejo za dve po zaključenem napadu Eržen in Žnidar 8:6. Gostujoči trener vzame prvi odmor po napaki v napadu Khorolske 10:7. Po bloku Kogelnik in Žnidar je rezultat 13:7. Gostujoči trener vzame drugi odmor po zaključenem napadu Eržen  15:8. Po as servisu Kogelnik in zaključenem napadu Bulc je rezultat 19:11. Gostje se približajo po zaključenem napadu Đukić in napaki v napadu Bavdaž 21:16. Domači trener vzame prvi odmor po zaključenem napadu Khorolske 22:18. Prvo zaključno žogo za Šempetranke pribori Kogelnik z uspešnim blokom 24:19. Drugo zaključno žogo realizira Eržen po uspešnem napadu 25:20.

Četrti niz bolje začnejo Šempetranke ki po bloku Eržen in napaki v napadu Trobec povedejo 5:2 za prvi odmor gostujočega trenerja. Po zaključenem napadu Eržen in Žnidar je rezultat 7:2. Šempetranke nadaljujejo uspešno v napadu in po zaključenem napadu iz druge linije Eržen  12:5. Gostujoči trener vzame drugi odmor po napaki Lovšin v napadu in bloku Krajnc 17:7. Domači trener na drugi strani vzame prvi odmor po dveh zaključenih napadih Đukić 17:10. Šempetranke vodijo za devet po varanem napadu Eržen 22:13. Prvo zaključno žogo za zmago Šempetrank je priborila Lebič po as servisu 24:15. Šempetranke uspešno realizirajo prvo zaključno žogo pa napaki v napadu iz druge linije Đukić 25:15.