Šempeter, 20. november 2021

SIP Šempeter – ATK Grosuplje 3:0 (25:13, 25:15, 25:16)

ŠD OŠ Šempeter Šempeter, gledalcev 90, sodnika: Kramar Franci (Kamnik), Miklošič Sanja (Maribor)

Na tekmi 9. kroga Sport klub prve lige za ženske, sta se v ŠD OŠ Šempeter pomerila SIP Šempeter in ATK Grosuplje.

SIP Šempeter: Lukman 1, Božič 3, Koren 8, Puckmeister 1, Vidali 15, Trbojevič Ovčar, Simonovič, Lekše 14, Mazej (L), Štampar 15, Gimpelj 4, Trener: Božič Beno

ATK Grosuplje: Habjan (L) Filipič (L), Bregar 1, Pavič 8, Strgar 6, Lončar, Kukman 3, Žužek 2, Gornjec-Hodnik, Čož 2, Mijoč, Pucelj 9, trener: Matija Slobodnik

V uvodu prvega niza smo na vsaki strani videli po dva uspešna napada 3:3. Sip-e prvič povedejo za tri po dveh uspešnih napadih Vidali in enem Štampar 7:4. Po dveh uspešnih napadih Lekše je na semaforju 11:6. Sledil je še uspešen blok in zaključen napad Koren 13:7 za prvi odmor gostujočega trenerja. Po napaki Kukman v bloku Šempetranke vodijo 17:9. Gostujoči trener je po zaključenem napadu Vidali 18:9 zahteval drugi odmor. Gostje ne-uspešno lovijo priključek in po dobrem napadu Korenove so Sip-e imele prvo zaključno žogo 24:13. Gostje že v naslednjem napadu naredijo napako v napadu in prvi niz se je končal 25:13.

Drugi niz bolje začnejo Sip-e, ki po as servisu Lekše in napaki v napadu in sprejemu gostujoče ekipe povedejo 3:0. Gostje po uspešnem napadu Strgarjeve in napaki domače ekipe v napadu izenačijo 4:4. Nadaljevanja niza je izenačeno, na vsaki strani smo videli po dve napaki v napadu in en uspešen napad 7:7. Sledile so tri točke domače ekipe in sicer uspešen napad Gimpelj in Lekše za 10:7 in prvi odmor gostujočega trenerja. Po dveh as servisih Lekšetove je na semaforju 14:9. Sledili sta še dve točki Štampar v bloku in napadu 17:10 za drugi odmor gostujočega trenerja. Sip-e po bloku Štampar povedejo 21:12.  Po uspešnem varanem napadu Korenove imajo Sip-e prvo zaključno žogo 24:15. Z blokom Lukmanove so Šempetranke realizirale že prvo 25:15, in povedle 2:0 v nizih.

Tretji niz bolje začnejo gostje, ki po dveh uspešnih napadih Pucelj povedejo 1:3. Na drugi strani vidimo takoj izenačenje in po as servisu Božič,ter uspešnem napadu Vidali  tudi vodstvo 5:3 domače ekipe. Gostje se približajo na točko zaostanka, po uspešnem napadu Strgar in Pucelj 8:7. Sip-e ponovno povedejo za dve točki po as servisu in uspešnem napadu Lekše 12:10. Sledila je še napaka gostujoče podajalke 13:10 za prvi odmor gostujočega trenerja. Po uspešnem napadu Vidali je na semaforju 16:12. Gostujoči trener je po as servisu Vidali 19:13 vzel drugi odmor.  Domači trener po as servisu Bregar 23:16 vzame prvi odmor. Prvo zaključno žogo za Sip-e je z uspešnim varanim napadom 24:16 priborila Puckmeister . Na drugi strani gostje udarijo žogo izven igrišča 25:16 in Šempetranke so se lahko veselile nove zmage.