Koper, 27. novembere 2021

Ankaran – SIP Šempeter 0:3 (-23, -23, -19)

OŠ A.Ukmar, Koper, gledalcev 40, sodnika: Kramar Franci, Adrovič Iso

Ankarančanke so v 10. krogu gostile  SIP Šempeter in izgubile z 0:3. Šempeter je skočil na vrh prvenstvene lestvice, a le do nedeljskega derbija v športni dvorani Lukna, kjer se bodo pomerile odbojkarice Nova KBM Branik in prvakinje Calcit Volleyja

Ankaran: Kolb (L), Kolenc 1, Skuk, Pangerc 1, Smolnik 7, Forštnarič 4, Žnidar 4, Valenčič 11, Cerovac, Petranovič 2, Lovšin 10, Kaker 8, Trener: Sebastjan Mikša

SIP Šempeter: Lukman, Božič 3, Koren 9, Puckmeister, Vidali 15, Trbojevič Ovčar, Simonovič, Lekše 12, Mazej (L), Štampar 11, Gimpelj 4, Trener: Božič Beno

Prvi niz je bil izenačen do 11 točke, v nadaljevanju so gostje pobegnile na 2-3 točke, katero razliko so uspešno zadržale v svojo korist do zaključka niza. V prvem nizu so domače igralke nekoliko slabše sprejemale in zgrešile šest servisov, kar je pomenilo zmago Šempetra.

V drugem nizu so domače pričele bolje, po izenačenju na peti točki so povedle 8:5 in 11:8. Gostje so izenačile na 11 ter ponovno izenačeno na 15:15. Sledila je serija domačih točk Kakerjeve in vodstvo 21:16. Ko se je že zdelo, da bo sledilo izenačenje v nizih, se je zgodil preobrat in izenačenje v točkah na 21 in na 23. Nato napaka Ankarančank v napadu in niz je zaključila Korenova za vodstvo Šempetra 2:0.

V tretjem nizu so se gostje razigrale v obrambi ter po izenačenju na peti točki v nadaljevanju niso več dopustile, da bi se domače približale in s tem morda prevesile tekmo v četrti niz. V zaključku niza še serija točk Vidalijeve in blok Štamparjeve za zmago Šempetra 25:19.

Pri Ankaranu so največ točk prispevale Valenčič 11 ter Lovšin 10, pri gostjah pa Vidali 15, Lekše 12 in Štampar 11.