21 Oktober 2020

Črnuče : SIP Šempeter 3:0 (19, 23, 10)

Dvorana Maksa Pečarja Ljubljana-Črnuče, sodnika: Klinar Nejc – Markelj Blaž

Za zaprtimi vrati je bila odigrana zadnja tekma 5. kroga pred ponovnim zaprtjem. Črnučani nadaljujejo niz nepremaganosti in še naprej zasedajo vrh lestvice.

Obe ekipi sta na tekmi nastopili v oslabljeni sestavi. Prvi niz se je začel izenačeno, pri 11:11 pa so se domači odlepili s tremi zaporednimi asi Rojnika. Takrat ustvarjenih pet točk prednosti je zdržalo vse do konca niza.

V drugem nizu so po začetnem zaostanku gostje iz Šempetra prešli v vodstvo, in ohranjali minimalno prednost ter Črnučanom vrnili tri ase, enega Markovič in dva Randl. Pri vodstvu gostov 18:17 so sledile tri zaporedne točke Vilarja, v finišu pa je še tri prispeval Mivšek in nniz je šel domačim z minimalno razliko.

V tretjem nizu je bilo videti, kot da je gostom zaradi zaostanka z 0:2 v nizih pošla motivacija. Nič jim ni šlo od rok, povsem je izostal prispevek korektorja, Črnučani pa so prevladovali tudi v bloku in zanesljivo pripeljali tekmo do konca.

Pri domačih je bil najučinkovitejši Mivšek s 15 točkami, pri gostih pa Markovič in Randl z devetimi.