Maribor, 20. november 2020

Presenečenje v Lukni

Nova KBM Branik – SIP Šempeter 0:3 (-16, -21, – 22)

V uvodni tekmi 11. kroga 1. DOL za ženske so odbojkarice Nove KBM Branika doživele šok. V dvorani Lukna so se namreč gladke zmage s 3:0 v nizih veselile igralke Sip Šempetra.

ŠD Lukna Maribor, sodnika Nina Jurala, Bernard Valentar

Šempetranke so se z novo zmago na lestvici približale današnjim tekmicam na točko, Mariborčanke so po drugem porazu ostale na drugem mestu.

Gostje iz Šempetra so brez večjih težav dobile prvi niz, saj so po vodstvu s 15:7 in 19:12 domačim dovolile le še štiri točke.

Bolj izenačena sta bila drugi in tretji, a sta tudi pripadla gostujoči ekipi. V drugem so Mariborčanke sredi niza znižale zaostanek in prišle do 16:17, toda po vodstvu 22:17 so gostje znale zadržati prednost nekaj točk in dobile tudi ta niz.

V tretjem pa je bolje kazalo domačim, toda začetno vodstvo so zapravile pri 16. točki. Pozneje sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, nazadnje pa je bil izid izenačen na 22:22. Potem pa je odločilni točki prispevala Anastazija Žnidar, po slabem sprejemu domačih pa so gostje tudi zadnji niz tesno dobile s 25:22.

Žnidarjeva je bila s 13 točkami sicer najboljša pri gostjah, toliko pa jih je imela v domači ekipi tudi Anamaria Galić.