Šempeter, 18. december 2021

SIP Šempeter – FužinarSIJMetalRavne 3:2 (25/22 19/25 21/25 25/19 17/15)

ŠD OŠ Šempeter, gledalcev 120, sodnika: Jovanovič Dejan – Perčič Dejan

V tekmi 12. kroga 1. B državne odbojkarske lige za moške, sta se v ŠD Šempeter pomerili domača ekipa SIP Šempeter in FužinarSijMetalRavne.

Začetek tekme, ki se je odvijal v odlični navijaški atmosferi, saj so tako gostje kot domači lepo napolnili dvorano se začne izenačeno, na obeh straneh smo videli dva uspešna napada in eno napako 3:3. Tudi nadaljevanja niza je bilo izenačeno, po varanem napadu Kasnika na eni strani in zaključenem napadu Detele na drugi je bilo na semaforju 6:6. Po zaključenem napadu Hircija preko tempa in as servisu Marovta domači vodijo za dve  točko 12:10. Šempetrani po zaključenem napadu Detele še vedno vodijo za dve točki 15:13. Na drugi strani smo videli uspešen blok Pušnika in še as servis za izenačenje 15:15. V končnico niza gredo Šempetrani s prednostjo dveh točk 20:18  po zaključenem napadu Markoviča in Detele za prvi odmor gostujočega trenerja. Sledili sta dve točki za goste in izenačenje 20:20 za prvi odmor domačega trenerja. Po odmoru je sledil as servis Mori 20:21 za drugi odmor domačega trenerja. Po zaključenem napadu Detele je rezultat ponovno izenačen 22:22. Sledil je še blok Detele 23:22 za drugi odmor gostujočega trenerja. Prvo zaključno žogo je za domače priboril libero Majer z najbolj atraktivno točko s preigravanjem čez celo igrišče v prazen prostor 24:22. Šempetrani so realizirali prvo zaključno žogo saj je gostujoči napadalec poslal žogo izven igrišča 25:22.

Drugi niz se ponovno začne izenačeno 3:3 na obeh straneh smo videli po en blok in uspešen napad. Gostje prvič povedejo za dve točki po uspešnem napadu Morija in napaki na podaji domačega podajalca 6:8. Po zaključenem napadu Morija je na semaforju 8:12. Domači trener je po as servisu Makaša 9:14 vzel prvi odmor. Nadaljevanja niza bolje nadaljujejo gostje za katere ni izgubljene žoge v obrambi in tako so v napako prisilili domačo ekipo 9:16. Sledila je serija štirih točk na domači strani, dve točki je prispeval Hirci in eno Markovič 13:16 za prvi odmor gostujočega trenerja. Po zaključenem napadu Makaša je rezultat 15:19. Na drugi strani smo videli dve točki in sicer iz napada Detela in bloka Marovt za 18:20. Domači trener je po bloku Finka 18:22 vzel drugi odmor. Sledil je še uspešen napad preko tempa Finka 18:23. Prvo zaključno žogo za goste je priboril Plesec po uspešnem napadu 19:24. Gostje so realizirali že kar prvo zaključno in sicer po uspešnem napadu Plesca 19:25.

Tretji niz se tako kot prva dva začne izenačeno po dveh zaključenih napadih na obeh straneh je rezultat 4:4. Šempetrani prvič povedejo po bloku Detele 7:6. Po as servisu Makaša je ponovno izenačeno 9:9. Po odličnem as servisu Novaka in bloku Detele je na semaforju 15:13. Gostje se ne predajo in po zaključenem napadu Morija in bloku Finka izenačijo 16:16. Po uspešnem plasiranem napadu Detele in zaključenem napadu Marovta 20:18, je gostujoči trener vzel prvi odmor. Na drugi strani gostje takoj izenačijo po napaki na servisu domače ekipe in zaključenem napadu Plesca 20:20 za prvi odmor domačega trenerja. Takoj po odmoru smo videli še as servis Finka 20:21 za drugi odmor domačega trenerja. Po bloku Markoviča je rezultat 21:22. Gostje si priborijo prvo zaključno žogo po napaki v napadu domače ekipe 21:24. Sledil je še blok Pušnika 21:25.

Četrti niz je tako kot prvi trije na začetku izenačen 3:3. Po napaki gostujočega centralnega blokerja v bloku je rezultat 6:4. Pri Šempetranih je na začetku razigran Detela, ki po dveh zaključenih napadih domače popelje v vodstvo 10:7 . Gostujoči trener po as servisu Marovta 12:8 vzame prvi odmor. Sledil je še en as servis Marovta 13:8. Po zaključenem napadu Mraka je na semaforju 15:11. Pri rezultatu 15:12 gostujoči trener naredi taktično menjavo podajalcev in korektorjev, kar mu prinese uspeh, saj se gostje po napadu Ranc Vida in bloku Pušnika približajo 16:14. Na drugi strani je dve točki zaporedoma dosegel Mrak in sicer z napadom in as servisom 18:14. Šempetrani gredo v končnico niza s štirimi točkami prednosti po zaključenem napadu Markoviča 21:17 za drugi odmor gostujočega trenerja. Po lepih obrambah na obeh straneh so malo več sreče imeli domači, ki so po plasiranem udarcu Markoviča povedli 23:19. Prvo zaključno žogo za izenačenje v nizih je priboril za Šempetrane po uspešnem napadu Detela 24:19. Na drugi strani so gostje že prvo zaključno žogo poslali iz igrišča po varanem udarcu 25:19.

Peti skrajšan niz se začne izenačeno na eni strani zaključen napad Makaša na drugi pa Hircija za 3:3. Po napaki gostujočega podajalca z varanim udarcem in domačega podajalca na servisu je rezultat ponovno poravnan 6:6. Vodstvo 8:7 in menjavo strani za Šempetrane je z uspešnim napadom priboril Marovt . Na drugi strani za izenačenje poskrbi Makaš 8:8. Gostujoči trener po bloku Hircija 10:9 vzame prvi odmor. Sledili sta dve napaki na servisu na obeh straneh 12:12. Na drugi strani je Makaš poslal kontra napad iz druge linije za malo v avt 13:12. Prvo zaključno žogo za Šempetrane je priboril Novak po varanem napadu 14:12. Prvo zaključno žogo je obranil Plesec z uspešnim napadom 14:13 za prvi odmor domačega trenerja. Tudi druge zaključne žoge Šempetrani niso realizirali, saj so gostje  uspešno obranili domači napad in po uspešnem napadu Makaša izenačili 14:14 za drugi odmor domačega trenerja. Sledil je še blok Pušnika za prvo zaključno žogo za goste 14:15. Na drugi strani je izenačenje priboril Markovič z uspešnim napadom 15:15. Tretjo zaključno žogo za SIP je priboril Detela z blokom 16:15. Na veselje je bila tretja tudi zadnja saj je gostujoči napadalec poslal žogo izven igrišča 17:15 in veselje v domači dvorani se je lahko začelo.