Brezovica, 20. november 2021

Špan Brezovica – SIP Šempeter 3:0 (25:16, 25:15, 25:22)

ŠD Balon, Brezovica, sodnika: Hafnar Matjaž – Rozman Katjuša

Na tekmi 8. kroga 1B. DOL za moške sta se v ŠD Balon – Brezovica pomerili ekipi Špan Brezovica in SIP Šempeter.

Špan Brezovica: Kržič 1, Kumer (L), Šusto 1, Željeznov 3, Rus, Rozman, Šen 21, Glamočanin 16, Založnik 10, Moljk (L), Šip 4, Šolinc, Blaževič 1, trener: Iztok Kšela

SIP Šempeter: Planinšek, Hribernik (L), Špes-Podbregar 4, Markovič, Majer (L), Novak1, Marovt 8, Vrhunc 2, Hirci 9, Detela 6, Sternad 1, Mrak 7, Hrastovec, trener: Simon Božič

Prvi niz sta ekipi začeli borbeno in izenačeno. Pri 5:8 je Špan Brezovica povedla in vodstvo le stopnjevala in niz dobila s 25:16.
Drugi niz so bolje začeli gostje, a so jih domačini hitro ujeli in rezultat spreobrnili na 6:2. Razliko so povečevali in niz zaključili s 25:15.
Tretji niz so domačini »zaspali« in tako so gostje povedli 6:1. Pri 11:11 so jih domačini ujeli, ekipi sta si izmenjali par točk, a borbeni gostje so prišli do vodstva 21:19. V končnici so domačini z večjo zbranostjo prišli do zmage 25:22 in tekmo zaključili 3:0.